Velikost písma
Pro Vás

Naši kandidáti

Seznam našich kandidátů. Tito lidé Vás mohou příští čtyři roky zastupovat a prosazovat se za Vaše dobro.

Zobrazit kandidáty

Program

Kompletní program s výklady jednotlivých bodů. Ze splnění se budeme za čtyři roky zodpovídat.

Program

Ke stažení

Chcete někomu dát náš volební program, ale sami nemáte? Žádný problém, zde si ho můžete stáhnout.

Ke stažení

Výbory & komise

Seznam vašich zástupců. Tito lidé jsou nominování za KDU-ČSL do výborů a komisí Nového Města.

Výbory & komise

Svatováclavské odpoledne 2015

Jako každý rok, tak i letos ve státní svátek 28. září patřilo  náměstí Svatováclavskému odpoledni, které připravili MO KDU-ČSL a Jednota Orel v Novém Městě nad Metují. Záštitu nad akcí převzal předseda KDU-ČSL, místopředseda vlády MVDr. Pavel Bělobrádek, který byl osobně přítomen, ačkoliv se o druhé hodině ranní vrátil z jednání OSN v New Yorku. Přítomen byl i místopředseda Krajského výboru KDU-ČSL MUDr. Jiří Veselý.

Za nádherného počasí se o zahájení postarala kapela Black Buřiňos z Týniště nad Orlicí, v našem městě již dostatečně známá. Poté začaly předvádět své umění skupiny mažoretek z oddílu MONA Náchod. Bylo na co se dívat, neboť děvčata se pyšní čerstvými šesti tituly, dvěma stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi ze světového šampionátu, tentokrát konaného v Praze. Nadšení početných diváků  udržovaly střídavě tyto dvě formace neuvěřitelné dvěačvrt hodiny.

Zahrál další dechový soubor - Trombonband z Hradce Králové. Je tvořen 7 trombonisty a jedním tubistou. Taková hudba je u nás slyšet málokdy a jejich skvělý výkon s nevšedním zvukem potěšil nejen milovníky hudby.

Následovala orelská specialita - sportovní disciplína běh na Fošnách. Do soutěže se přihlásilo rekordních 12 družstev s exotickými jmény. Svůj tým postavil i MUDr. Jiří Veselý. Výsledková listina je mezi fotografiemi. Každé zúčastněné družstvo obdrželo cenu z rukou samotného Pavla Bělobrádka.

Na pořad přišel magnet pro všechny přítomné děti ( ale i jejich rodiče ), který zajistila agentura skvělé zábavy  Vosa jede. Zábava to byla aktivní, diváci byli vtaženi do účasti na programu a ve varu dokázali zůstat celou hodinu.

Večer probíhal v důstojné atmosféře koncertem v kostele Nejsvětější Trojice. Místní Polyfonní sdružení provedlo dvě náročné skladby - Missae In E Minor od Jana Jakuba Ryby a Requiem od Maurice Durufle. Hudebníci podali vynikající výkon, naše město může být na soubor hrdé a měli bychom o jejich koncerty projevovat větší zájem.

Mimořádně vydařenou akci považujeme za úspěch nejen Orla a KDU-ČSL, ale celého města.

Pořídili jsme množství fotografií, které je možno najít na tomto odkazu:

Kontaktujte nás

Předseda, zastupitel

Petr Neumann

pneumann@kamat.cz
+420 606 746 077

Zastupitel

Jiří Krýda

jkryda@kamat.cz
+420 602 442 677

Místopředseda

Pavel Gerža

pavelge1@seznam.cz
+420 724 533 082

Správce stránek

Jan Molnár

jan.molnar@gmail.com
+420 777 017 172